Fotoodmładzanie skóry

Odmładzanie skóry za pomocą światła jest nową metodą terapeutyczną dla skóry uszkodzonej przez słońce. Fotoodmładzanie walczy ze wszystkimi objawami fotostarzenia skóry tj. zmarszczkami, rozszerzonymi porami, nieregularną pigmentacją, zwiotczeniem skóry i teleangiektazjami (rozszerzonymi naczynkami). Nasza skóra starzeje się z powodu nadmiernej ekspozycji na słońce i zmniejszonej produkcji kolagenu. Zabieg fotoodmładzania pomaga zachować świeży i młody wygląd poprzez usunięcie przebarwień, rozszerzonych naczynek, poprawę struktury skóry sprawiając, że skóra staje się gładsza. Nadmierna pigmentacja zostaje zmniejszona. Zabieg fotoodmładzania na twarz jest najbardziej popularny, ale kuracji może być poddana każda część ciała.


Fotoodmładzanie dzielimy na trzy typy:

  • ablacyjne, gdzie za pomocą laserów usuwa się częściowo poszczególne warstwy skóry,

  • częściowo ablacyjne, które polega na zrobieniu w skórze i naskórku mikrokolumn oparzeń (dziurek),

  • ieablacyjne, w którym światło wnika w głąb skóry, nie uszkadzając jej powierzchni.

Obecnie najczęściej wykonuje się fotoodmładzanie nieablacyjne, gdyż jest bezpieczne i nieinwazyjne.


Mechanizm działanie zabiegu fotoodmładzania Ellipse

Zabieg polega na naświetlaniu skóry twarzy, dekoltu, grzbietów rąk lub innej okolicy ciała specjalnym rodzajem intensywnego światła o konkretnych parametrach (długości fali). Światło, które dociera do skóry, zostaje tak dobrane, aby reagowały na nie dwie naturalne substancje: melanina(zgromadzona w przebarwieniach skóry) i hemoglobina (występująca w rozszerzonych naczynkach). Gdy do komórek zawierających dużo melaniny lub hemoglobiny dotrze impuls światła o odpowiedniej długości fali, melanina i hemoglobina podgrzewają się i zostają zniszczone w ciągu kilku tysięcznych sekundy.


Wkazania do zabiegu odmładzającego Ellipse

Zabieg odmładzający opiera się na absorpcji promieni świetlnych przez melaninę i hemoglobinę, więc jest najbardziej skuteczny w przypadku osób o jasnej skórze, które nie są opalone w trakcie trwania kuracji. Im jaśniejsza jest skóra, tym większy jest kontrast między nią i przebarwieniami / zaczerwienieniami, co ułatwia zabieg. Unikalne oprogramowanie Ellipse dostosowane jest do różnych rodzajów skóry, co gwarantuje indywidualny i optymalny dobór energii. Zaleca się unikać opalania(słońce, solarium, samoopalacz) cztery tygodnie przed zabiegiem i trakcie trwania kuracji.


Przebieg zabiegu fotoodmładzania Ellipse

Przed zabiegiem nie należy się opalać. Pryzmat w aplikaturze Ellipse, który kieruje światło do skóry jest wielkości 10 mm na 48 mm. Dzięki temu podczas jednego błysku światła można objąć zabiegiem duży obszar skóry. Pełen zabieg na twarz trwa około 20 minut. Zazwyczaj pożądane efekty osiągane są po 1-3 zabiegach. W zasadzie nie jest wymagana specjalna pielęgnacja skóry po zabiegu, ale osobom o skórze wrażliwej ulgę może przenieść przyłożenie zimnego okładu do skóry poddanej zabiegowi. Przez parę dni po zabiegu na twarzy można zaobserwować rumień. Obszary poddane zabiegowi stają się ciemniejsze około 3-go dnia po zabiegu. Daje to efekt lekko „ przybrudzonej ‘’ skóry, który będzie się utrzymywał 7-10 dni po zabiegu. Zaleca się stosowanie preparatów z filtrem przeciwsłonecznym SPF 50+ przez kilka tygodni po wykonaniu zabiegu.


Efekty po zabiegu fotoodmładzania Ellipse

Rozszerzone naczynka, teleangiektazje, rumień na twarzy wchłaniają się w 50-70 % już po pierwszym zabiegu. Przebarwienia (ciemne plamki) na dłoniach wymagają 1-2 zabiegów. Zazwyczaj pożądane efekty osiągane są po 1-3 zabiegach, wykonywanych co 3-4 tygodni. W celu zachowania młodzieńczego wyglądu poleca się 1-2 zabiegi podtrzymujące w roku.