Dermatologia laserowa

Od kilku lat obserwujemy coraz większe zainteresowanie zastosowaniem laserów w leczeniu różnych schorzeń dermatologicznych. Pierwsze lasery wprowadzone w latach 60-tych zostały ulepszone i zmodyfikowane, co wpłynęło na wzrost możliwości ich zastosowania w dziedzinie dermatologii, dermatologii estetycznej czy dermatochirurgii. Zabiegi z użyciem światła stały się złotym standardem w zabiegach odmładzania skóry, usuwania przebarwień, zmian naczyniowych czy nadmiernego owłosienia. Zabiegi te pozwalają osiągnąć zamierzony efekt, nie wyłączając pacjenta z życia codziennego.

Szczecin laser

System Ellipse MultiFlex zapewnia dużo większe bezpieczeństwo i skuteczność niż konwencjonalne urządzenia wykorzystujące pulsujące światło.

Ellipse MultiFlex I2PL stosuje się do:

  • usuwania zmian naczyniowych (np. rozszerzonych naczynek „pajączków” na twarzy, teleangiektazji , naczyniaków wrodzonych i nabytych),

  • usuwania barwnikowych zmiany naskórkowych - przebarwień (np. plam starczych, plam posłonecznych, plam wątrobowych),

  • usuwania owłosienia,

  • odmładzania skóry (fotoodmładzanie),

  • terapii trądziku pospolitego.


Dlaczego system Ellipse MultiFlex?

System Ellipse MultiFlex wykorzystuje najnowszą generację technologii IPL drugiej generacji. Światło emitowane przez końcówki Ellipse MultiFlex I2PL jest filtrowane w taki sposób, aby zapewnić zarówno konieczną głębokość penetracji, jak i optymalną absorpcję w docelowym chromoforze (melanina, hemoglobina), przy jednoczesnej minimalnej absorpcji dla wody w tkankach. Krótkie strzały światła są ustawione w taki sposób, aby podgrzać docelowy chromofor do odpowiedniej temperatury bez uszkodzenia otaczającej tkanki.

Potwierdzone klinicznie

Naukowe i kliniczne badania pozwoliły na dogłębne sprawdzenie i udokumentowanie bezpieczeństwa i skuteczności systemu Ellipse już od pierwszego zabiegu. Naukowcy potwierdzili, ze Ellipse może pochwalić się jednym z najwyższych wskaźników usuwania owłosienia, podczas gdy skuteczny zabieg fotoodmładzania wymaga przeprowadzenia zaledwie dwóch sesji (dla porównania większość alternatywnych systemów wymaga co najmniej pięciu zabiegów). Umożliwia to osiągnięcie wyjątkowych wyników podczas leczenia trądziku i stanowi nadprzeciętne rozwiązanie w przypadku różnego rodzaju zmian naczyniowych.


Bezpieczeństwo i wyższy komfort Ellipse MultiFlex

Ellipse Multiflex wykorzystuje najnowszą generację technologii Dual Mode Filtering, która eliminuje nie tylko niepożądane długości fali światła ultrafioletowego, ale także szkodliwą część światła podczerwonego. Poprzez zawężenie generowanego spektrum technologia Dual Mode Filtering pozwala systemowi Ellipse MultiFlex na bardziej precyzyjne i skuteczniejsze dostarczanie ciepła na obszar zabiegowy bez uszkodzenia okolicznej tkanki.

W efekcie pacjenci mogą być poddawani krótszym i bardziej komfortowym zabiegom, bez konieczności stosowania jakichkolwiek form aktywnego chłodzenia.

Wszystkie systemy Ellipse zostały zatwierdzone przez FDA, Unię Europejską oraz najważniejsze krajowe i regionalne władze medyczne. Rezultaty badań klinicznych pod kierunkiem czołowych lekarzy zostały opublikowane w renomowanych czasopismach medycznych. Zapraszamy do zapoznania się z tymi publikacjami na stronie internetowej Ellipse www.ellipse.org.